EUFORIA2: ZAPROSZENIE bezpłatną projekcję filmów dokumentalnych

Szanowni Państwo,

W dniu 9 CZERWCA 2017 w godz. 10.30-13.00  Społeczna Akademia Nauk w Łodzi ma zaszczyt zaprosić  szkoły z województwa łódzkiego na bezpłatną projekcję filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu pojęciu migracji, życia w podróży, poznawania nowych ludzi i miejsc, nawiązywania przyjaźni, szukania swojego miejsca w świecie…
Jest to jedno z działań podejmowanych w ramach projektu Euforia2. Celem tego projektu jest promocja europejskiego dziedzictwa filmowego i promocja edukacji filmowej.
Filmy zostaną pokazane w dwóch blokach.
Na Blok 1 pt: ‘Docs on Wheels’, składają się obrazy poświęcone sytuacji dzieci w obcym kraju.
Filmy te to:
*Buba and Sharon*.
*Ahmad's Hair*
*Spotlight of Merna*
Są to filmu holenderskie, prezentowane na greckim festiwalu Docs for Kids w Thessallonikach.
PRZERWA
Blok 2 pt: ‘Cinema in Exile’ to projekcje:
filmu greckiego pt: ‘Feeling of a home’,
filmu węgierskiego ‘Lili’
i filmu polskiego „Mieszkam tu, bo kocham”.

SZCZEGÓŁY NA TEMAT PROJEKCJI I INFORMACJE O FILMACH ZNAJDZIECIE PAŃSTWO W ZAŁACZENIU.

ZAPRASZAMY GORĄCO!

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!