Raport STATE-OF-ART projektu BYOB

Projekt Be Your Own Boss (BYOB) ma na celu zaadoptowanie i transfer metodologii nauczania dorosłych, która pomoże im rozwinąć umiejętności przedsiębiorcze, a także zwiększy ich zdolności do tworzenia własnych miejsc pracy. Nasza propozycja może być rozwiązaniem dla europejskich bezrobotnych, ponieważ oferuje szkolenia i zapewnia osobom, które zajmują się kształceniem dorosłych, elastyczną i praktyczną metodologię coachingu (BYOB Europe), która będzie wsparciem dla ich uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, w znalezieniu zatrudnienia lub założeniu własnej firmy.

Projekt zajmie się transferem i adaptacją metodologii tworzenia miejsc pracy (poprzez rozwój postawy przedsiębiorczej i samo-zatrudnienie), do nowych socjo-kulturowych kontekstów.

Aby można było z sukcesem dokonać transferu, partnerzy rozpoczną swoją pracę od stworzenia raportu
- State of Art Analysis of Adult Education in Entrepreneurialism and Job Creation – (Analiza sytuacji zastanej na temat edukacji dorosłych w kontekście przedsiębiorczości i tworzenia miejsc pracy).

Celem raportu jest odpowiedź na pytania:

• jakie są potrzeby edukacyjne naszej grupy docelowej
  • jaka jest jej obecna sytuacja na rynku pracy oraz
  • jakie umiejętności musi wykształcić, aby stać się ludźmi przedsiębiorczymi i tworzącymi własne miejsca pracy.

Raport będzie zaprezentowany podczas drugie spotkania partnerów projektu BYOB, które odbędzie się w Łodzi, w maju 2015 r.