OD-T-AD Pokonajmy Razem Niepełnosprawność w Obliczu Katastrof

Osoby niepełnosprawne są jednymi z najbardziej zagrożonych podczas wszelkiego rodzaju katastrof. Projekt OD-T-AD ten przewiduje opracowanie nowoczesnych praktyk i szkoleń dotyczących katastrof i sytuacji kryzysowych dla osób niepełnosprawnych i osób współpracujących z niepełnosprawnymi. Osoby niepełnosprawne są zaniedbywane na większości schematów i szkoleń dotyczących sytuacji awaryjnych i katastrof. Projekt zakłada włączenie osób niepełnosprawnych do tego cyklu.

Poprzez wymianę dobrych praktyk na szczeblu ponadnarodowym, braki dotyczące krajowych praktyk dotyczących katastrof i szkolenia dla osób niepełnosprawnych będą uzupełniane. Współpraca i korzystanie z doświadczeń innych krajów przyczynią się do rozwoju postępowych idei i produktów.
Ponadto celem ponadnarodowym jest wymiana dobrych praktyk i dzielenie się doświadczeniami na temat zagadnień związanych z niepełnosprawnością i katastrof między krajami partnerskimi.

Partnerstwo projektu:

1. Eskisehir Provincial Directorate of Disaster and Emergency (Turcja)
  2. Handy Club Ostrava (Czechy)
  3. Społeczna Akademia Nauk (Polska)
  4. Turkish Red Crescent Eskisehir City Branch (Turcja)
  5. Bulgarian Development Agency (Bułgaria)
  6. Anadolu University (Turcja)

Czas trwania projektu: 1.09.2016 - 31.08.2018

Informacji na temat projektu udziela:

Aleksandra Zając - Kierownik projektu w Społecznej Akademii Nauk

e-mail: akonopka@spoleczna.pl

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+