INN-COMMERCE Szkolenie gamifikacyjne ze skutecznej komercjalizacji innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach

Celem projektu INN-COMMERCE jest wspieranie komercjalizacji innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez rozwój ich wiedzy i umiejętności w zakresie promowania i sprzedaży innowacyjnych produktów lub usług za pośrednictwem specjalnie dostosowanego do ich potrzeb szkolenia gamifikacyjnego.

Cele szczegółowe obejmują:
- Opracowanie programu nauczania i e-learningu skierowanego na wyzwania młodych MŚP przy komercjalizacji innowacyjnych produktów i usług;
- Zapewnienie młodym MŚP otwartych zasobów edukacyjnych wraz z materiałami edukacyjnymi na temat procesu innowacji, ze szczególnym naciskiem na komercjalizację innowacji;
- Zapewnienie jasnych wytycznych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucji kształcenia zawodowego dorosłych na temat korzystania z opracowanych materiałów i zasobów w praktyce;
- Zbieranie najlepszych praktyk MŚP w stosowaniu strategii marketingowych dla skutecznej komercjalizacji innowacyjnych produktów i usług.

Projekt INN-COMMERCE jest ukierunkowany na:
- MŚP działające na terenie UE od max 5 lat - ich właścicieli, menedżerów i pracowników zaangażowanych w proces innowacji i odpowiedzialnych za wprowadzanie do obrotu innowacyjnych produktów i usług.
- ośrodki kształcenia zawodowego dorosłych i osoby świadczące takie usługi, wykładowców i uczących się.

Strategie biznesowe dla komercjalizacji innowacji różnią się w poszczególnych krajach i branżach. Młode MŚP skorzystają z tego projektu mającego na celu wprowadzenie w ich działalności najbardziej udanych strategii. Projekt będzie wspólnym wysiłkiem, na poziomie ponadnarodowym, mającym wnieść wartość dodaną do gospodarki europejskiej. By osiągnąć te cele, projekt INN-COMMERCE przyczyni się do wzmocnienia innowacyjności MŚP w UE, a tym samym będzie wspierał wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy w Europie.

Partnerstwo projektu:

1. EuroPartnership Agency Ltd (Wielka Brytania)
  2. VAMK - Oy Vaasan Ammattikorkeakoulu (Finlandia)
  3. Społeczna Akademia Nauk (Polska)
  4. Fundacion Tecnalia Research & Innovation (Włochy)

5. ECQ Ltd. (Bułgaria)
  6. Csongrad Megyei Kereskedelmi Es Iparkamara (Węgry)

Czas trwania projektu: 1.09.2016 - 31.08.2018

strona projektu: www.inncommerce.eu

Informacji na temat projektu udziela:

Aleksandra Zając - Kierownik projektu w Społecznej Akademii Nauk

e-mail: akonopka@spoleczna.pl