FOOD-AWARE - Materiały szkoleniowe i narzędzia wizualne do nauki na temat zrównoważonego rozwoju środowiska i odpowiedzialnego spożywania żywności we wczesnej edukacji

« wróć

Projekt FOOD-AWARE zapewnia materiały szkoleniowe, pomoce naukowe i film edukacyjny dla dzieci w wieku szkolnym ze środowiska miejskiego na tematy związane z żywnością i rolnictwem w celu podniesienia świadomości na temat zrównoważonej produkcji żywności i odpowiedzialnego jej spożywania. Rezultaty projektu będą kształcić nauczycieli na temat  informowania swoich młodych uczniów w sposób interaktywny, zabawny i dostępny o tym, skąd pochodzi żywność, jak powstaje żywność, lokalna produkcja żywności, marnowanie żywności, zrównoważone rolnictwo, efektywne gospodarowanie zasobami , okrągłość i inne pokrewne pojęcia.

Cele projektu

Projekt zapewni kilka podstawowych materiałów edukacyjnych, aby zapoznać nauczycieli z oraz uwrażliwić na podejście do odpowiedzialnej konsumpcji "z dużym obrazem", wprowadzając ideę, że świat ma skończoną liczbę zasobów. W tym sensie materiały będą również informować i edukować nauczycieli o problemach z tym związanych. W ramach projektu opracowane zostaną również materiały edukacyjne, które pomogą nauczycielom uatrakcyjnić ich lekcje, w tym na przykład komiksy i inne wizualizacje oraz ćwiczenia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Materiały projektowe nie będą miały na celu "wygłaszania" dzieciom aktualnych problemów, tylko informować je, aby mogły w przyszłości podejmować odpowiedzialne i w pełni świadome decyzje w tej sprawie. Materiały te, choć proste i dostępne w swoim charakterze, będą obracać się wokół złożonych kwestii, w tym odpowiedzialnej konsumpcji w kontekście bezpieczeństwa żywności, zdrowia i odżywiania, zrównoważenia środowiskowego, zrównoważonego wykorzystania zasobów i gospodarki o obiegu zamkniętym.

Rezultaty
  • IO1:Metodologia i przewodnik szkoleniowy 
  • IO2: Materiały szkoleniowe projektu /WP1: Strona projektu i platforma e-learningowa
  • IO3: Pomoce dydaktyczne 
Partnerzy projektu

-Doukas School (Grecja)

-Społeczna Akademia Nauk (Polska)

-The Polish Farm Advisory and Training Centre not-for-profit Sp.z o. o (Polska)

-PROPEL Europe (Belgia)

-ISEKI-Food Association (Austria)

-University of Dundee (Wielka Brytania)

Czas trwania projektu:

01.11.2018-31.10.2020

 

Informacji na temat projektu udziela:

 

Koordynator projektu w SAN: Aleksandra Zając, e-mail: akonopka@spoleczna.pl 

 

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.
Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nim zawartość merytoryczną.

 


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus