WITE – Kobiety w Edukacji Technicznej

W wielu europejskich krajach można zaobserwować zjawisko braku efektywnej strategii zorientowanej na młodych – szkoły często nie podążają za zmianami na rynku, a polityka przemysłowa nie ma kontaktu polityką edukacyjną.  Promocja technicznego wykształcenia może być prowadzona na przykład za pomocą podniesienia zaangażowania dziewcząt/kobiet w sektor techniczny, ponieważ posiadają one odpowiednie umiejętności i zdolności, aby role w tym sektorze pełnić.  Sektor produkcyjny, który jest wysoko rozwinięty technicznie, potrzebuje w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiet. Potrzebna jest tylko zmian tradycyjnego podejścia do zawodów technicznych.

Projekt ma na celu poprawę jakości i zmianę podejścia spotykanego w systemie szkolenia technicznego do młodych kobiet, poprzez transfer innowacji istniejących w krajach partnerskich takich jak Niemcy czy Austria.

Nasze działania będą polegać na:

• Zaoferowaniu dziewczętom i ich rodzinom informacji o dostępnej ofercie edukacyjnej w sektorze technicznym, który to sektor ma ogromne znaczenie dla rozwoju socjo-ekonomicznego;
  • Zaoferowaniu im narzędzi wspomagających, które pomogą im zidentyfikować swoje zdolności i wybrać odpowiednią ofertę edukacyjną;
  • Stworzeniu sieci powiązań między szkołami ponadpodstawowymi i średnimi a światem pracy, w celu promocji wykształcenia technicznego, mających szczególnie na uwadze dziewczęta, które posiadają odpowiednie wykształcenie i umiejętności myślą o swojej przyszłej karierze.

WITE – Kobiety w Edukacji Technicznej to project UE, Leonardo da Vinci – Transfer Innowacji.