T-PEI – Inteligencja emocjonalna dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

Wychowując swoje dzieci, większość rodziców nie wie, jaki model postępowania mają przyjąć lub powielają złe modele, urzeczywistniające konwencjonalne mądrości, które zostały przekazany im przez poprzednie pokolenia, ale są już nieodpowiednie dla naszych czasów i znacznie mniej odpowiednie, gdy dzieci stają się dorosłe. Ponadto rozwój dziecka opiera się głównie na konieczności rozwijania kompetencji osób, które je otaczają, zwłaszcza kompetencji rodziców.

Bycie rodzicem wymaga wielu umiejętności i wiedzy, które są niezbędne każdego dnia. Aby prowadzić i uczyć swoje dzieci, rodzice muszą budować relacje, poprzez które mogą się komunikować. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy między rodzicami i dziećmi istnieje silny związek i obie strony są inteligentnymi partnerami (emocjonalnie mówiąc), co oznacza, że rodzice muszą uczyć swoje dzieci, jak posługiwać się inteligencją emocjonalną.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu T-PEI