Szkolenia
GRUNDTVIG TRAINING COURSE IT-2014-1003-001 TRAINING DISADVANTAGED PEOPLE
A new training methodology to develop entrepreneurship amongst low skilled people.
I EDITION
ATHENS – GREECE
From Monday 10th until Friday 14th, February 2014
TRAINING THE “OUTSIDERS” is addressed to Adult education provider, Second chance or remedial education, Adult education for disabled persons.
Higher education institution offering outreach courses for adults, Organisations working with migrant groups/ethnic minorities, Centres for guidance, counselling or accreditation, Other sectors of adult education.
THE LOCATION: ATHENS
„E2-P PORTFOLIO - NOWE NARZĘDZIE W NAUCZANIU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”
W ramach unijnego projektu „e2p” (Leonardo da Vinci Transfer of Innovations).
E2-P Portfolio to instrument pomagający identyfikować posiadane indywidualnie kompetencje oraz umiejętności, udokumentować je i zaprezentować
Portfolio e2-p umożliwia zidentyfikowanie, udokumentowanie oraz elektroniczne zapisanie swoich kompetencji i umiejętności. Tego typu podsumowanie może skłonić do refleksji, jakie umiejętności do tej pory udało się zdobyć młodym przedsiębiorcom i stworzyć w ten sposób własną „biografię edukacyjną”. Portfolio e2-p to cyfrowy zapis dokonanych już osiągnięć oraz opis indywidualnych umiejętności w celu dokumentowania rozwoju początkujących przedsiębiorców. Portfolio e2-p może być również wykorzystane jako narzędzie marketingowe służące do wypromowania własnej osoby, pomysłów czy określonego produktu.
Szkolenie adresowane jest do praktyków: szkoleniowców, trenerów i konsultantów, pracujących z osobami dorosłymi nad przedsiębiorczością i zakładaniem własnych firm.
Szkolenie podzielone jest na dwie części: A) sesję treningową (4-5 godzin) i B) seminarium ewaluacyjne (2 godziny) , podczas których uczestnicy zapoznają się z narzędziami projektu e2p: portalem wiedzy i e-Portfolio dla przedsiębiorców.
Po odbyciu treningu, osoby te będą szkolić w następnym etapie projektu przyszłych przedsiębiorców (10 godzin) Szkolenie wyposaży praktyków w nowe narzędzie, a młodym ludziom, którzy zakończyli już edukację zawodową, pomoże w założeniu własnej firmy.
Warto pamiętać, iż umiejętności i kompetencji przyszłego przedsiębiorcy są tak samo ważne dla pomyślnej realizacji biznesu, jak dobre pomysły i strategia marketingowa.
Warsztaty będą miały miejsce 11 maja 2012 r. w siedzibie Społecznej Akademii Nauk przy ul. Gdańskiej 121 w Łodzi.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, natomiast dla trenerów, którzy zdecydują się na przeszkolenie przedsiębiorców przewidujemy drobną gratyfikację.
Jeśli chcesz wziąć udział w WARSZTATACH DLA TRENERÓW i nauczyć się korzystać z narzędzia e2p prześlij e-mail na adres jszczecinska@swspiz.pl, kwiertlewwska@swspiz.pl wpisując w temacie szkolenie E2-P lub zadzwoń pod numer 42 664 22 78.
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi ma zaszczyt zaprosić do udziału w szkoleniu:
„Seniorzy wsparciem dla najbliższych w sytuacjach zagrożenia”
Szkolenie adresowane jest do osób 55+.
Celem szkolenia jest rozwój kompetencji dotyczących reagowania na sytuacje niebezpieczne dla życia i zdrowia z jednej strony, a z drugiej strony aktywizację osób starszych i zachęcenie ich do aktywnego uczestnictwa w kształceniu przez całe życie. Autorzy szkolenia mają nadzieję, iż seniorzy, którzy zdobędą nową wiedzę i umiejętności z zakresu reagowania na sytuacje niebezpieczne, zechcą się nimi podzielić z członkami swoich rodzin, przyjaciółmi i znajomymi, sąsiadami itp. i w ten sposób przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.
Zaproszenie na szkolenie realizowane w ramach projektu „ShowMi – umiejętności językowe migrantów wartością dla innych”
„Narzędzia służące uwidocznieniu kompetencji językowych i komunikacyjnych imigrantów.”
Szkolenie skierowane jest do:
· nauczycieli języka polskiego jako obcego, którzy w szczególności pracują z uchodźcami oraz migrantami ekonomicznymi.
· osób pracujących z migrantami i uchodźcami (zwłaszcza wspierając ich we wchodzeniu na rynek pracy)
Cel:
· poznanie narzędzi pomagających cudzoziemcom w obiektywnej ocenie oraz uwidocznieniu swoich kompetencji językowych
· poznanie metod zwiększenia motywacji uczniów/klientów do posługiwania się językiem polskim
Prowadzące:
Psycholożki międzykulturowe - Zuzanna Rejmer i Marta Piegat-Kaczmarczyk
Szkolenie jest bezpłatne. Warunkiem udziału w zajęciach jest zobowiązanie się do wykorzystania poznanych narzędzi (przynajmniej raz) w swojej pracy z imigrantami i wypełnienie ankiety ewaluacyjnej dotyczącej tych narzędzi.
Organizator:
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi – www.swspiz.pl
Biuro Projektu - 42/664-22-78
Zapraszamy na cykl szkoleń realizowanych w ramach międzynarodowego projektu LLP - Leonardo da Vinci pt. „GuideMe! Miary jakości w grupowym doradztwie zawodowym.”
Szkolenia adresowane są do przedstawicieli Publicznych Służb Zatrudnienia/PSZ, instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, m.in: trenerów, doradców zawodowych, liderów klubów pracy, studentów kierunków i specjalności poradnictwo zawodowe.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Koszty dojazdu/zakwaterowania pokrywa uczestnik.
DODATKOWE KORZYŚCI:
1. Osoby uczestniczące w warsztatach otrzymają darmowy dostęp do materiałów tematycznych opracowanych w ramach projektu przez partnerstwo sześciu krajów, zamieszczonych na platformie www.guideme.at
2. Certyfikat uczestnictwa w międzynarodowym projekcie.
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie z kompetencji dotyczących doradztwa zawodowego: „Międzykulturowa ocena kompetencji i metodologia doradztwa zawodowego adresowanego do osób pracujących z młodymi imigrantami”
W ramach projektu realizowanego w programie Leonardo da Vinci Join In a Job! (Transfer Innowacji) Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi proponuje szkolenie adresowane do doradców zawodowych/ międzykulturowych doradców zawodowych / oraz ludzi posiadających bogate doświadczenia w tych dziedzinach, zainteresowanych w dodatkowych kwalifikacjach związanych z pracą z młodymi imigrantami. Celem szkolenia jest wykwalifikowanie praktyków w codziennym używaniu metodologii międzykulturowego doradztwa zawodowego, opartego jednocześnie na wiedzy teoretycznej i pracy nad studiami przypadków.
Termin:
15-16.09 2009 - 16 godzin zajęć z metodologii pracy.
Trenerzy:
Zuzanna Rejmer i Marta Piaget-Kaczmarczyk
Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do Joanny Szczecińskiej do dnia 11.09.2009
kontakt telefoniczny (42) 664 22 78.
e-mail: jszczecinska@swspiz.pl
Strona internetowa projektu www.join-in-a-job.eu
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie dla rodziców -
"Rodzic jako rodzinny doradca zawodowy swoich dzieci".
Podczas szkolenia rodzice rozwiną umiejętności doradcze i nauczą się wspierać swoje dzieci w podejmowaniu decyzji o przyszłości zawodowej.
Szkolenie obejmować będzie 12 godzin kontaktowych. Poprowadzi je dr Anna Paszkowska-Rogacz.
Szkolenie odbędzie się w dniach 20.06.2009 i 27.06.2009 w godzinach 10:00 - 16:00 w siedzibie SWSPiZ w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 121/123
Osoby zainteresowane poroszone są o kontakt z Działem Pozyskiwania Funduszy,
tel. (0 42) 664 22 78 lub e-mailowy: mkedzia@swspiz.pl
Zapraszamy na szkolenie pilotażowe, testujące moduł dotyczący EFEKTYWNEJ KOMUNIKACJI , w ramach projektu CECE - Competent Entrepreneur - Competitive Employee.
Szkolenie odbędzie się w dniach 29-30.01.2009, w godzinach 9.00-14.00, ul. Gdańska 121, w siedzibie Społecznej Wyższej szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Clark University.
Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.
Najlepsi uczestnicy zostaną zaproszeni na spotkanie certyfikujące międzynarodowego panelu trenerów, które odbędzie się w dniu 04.02.2009.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do 23.01.2009, na adres mailowy: mkurzawa@swspiz.pl