ZMIANA TERMINÓW bezpłatnego szkolenia projektu Silniejsze Dzieci-Mniej Przemocy2

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie projektu Silniejsze Dzieci-Mniej Przemocy2

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie „SILNIEJSZE DZIECI – MNIEJ PRZEMOCY2” realizowane w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ o tym samym tytule.

Szkolenie odbędzie się 19 lub 21 stycznia 2016 r.  (WTOREK LUB CZWARTEK) w godzinach 15:00-18:00  w  Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, ul. Kilińskiego 109, sala L25.

Przemoc w środowisku szkolnym jest faktem. Walka z nią jest ważna, ale w myśl starego greckiego porzekadła, iż łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, równie istotne jest odpowiednie planowanie profilaktyki przemocy. Zwykle zaczyna się ją jednak na poziomie, na którym ona występuje – dotyczy ona szkół ponadpodstawowych. Tymczasem można inaczej!

Projekt SILNIEJSZE DZIECI – MNIEJ PRZEMOCY2 adresowany jest do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Poprzez wczesne uczenie kompetencji społecznych możemy wyrabiać w dzieciach zachowania pożądane z punktu widzenia społecznego ale i pozwalające dzieciom radzić sobie z emocjami. W ten sposób unikniemy w przyszłości wielu sytuacji prowadzących w prostej drodze do zachowań przemocowych, nietolerancyjnych, niepożądanych.

Projekt oferuje zestaw ćwiczeń oraz metodologię postępowania, które mogą pomóc w codziennej pracy nad podnoszeniem kompetencji emocjonalnych i społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szkolenie zaś będzie dotyczyło szczegółów projektu oraz metodologii postępowania.

Każdy uczestnik szkolenia, oprócz informacji na temat celów i istoty projektu oraz wskazówek odnośnie metodologii otrzyma zestaw materiałów składający się z podręcznika dla nauczycieli a przede wszystkim zestawu gotowych zajęć do przeprowadzenia z dziećmi.

Szkolenie będzie prowadzone przez dr Adama Gogacza - pracownika Instytutu Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk, eksperta w zakresie kompetencji społecznych, edukacji kulturowej i włączającej.

TERMIN SZKOLENIA: 19 lub 21 stycznia - MOŻNA WYBRAĆ DZIEŃ, KTÓRY NAJBARDZIEJ PAŃSTWU ODPOWIADA!

Aby zgłosić swój udział w spotkaniu należy wypełnić i podpisać załączony FORMULARZ
oraz przesłać scan zgłoszenia na adres e-mail: szkolenia-dpf@spoleczna.pl

Potwierdzenie Pani/Pana zgłoszenia prześlemy na wskazany w formularzu adres e-mail.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, koszty dojazdu pokrywa uczestnik.

Więcej informacji o projekcie: http://strongerchildren.eu/the-project-pl/

Z poważaniem,

Marta Kędzia wraz z zespołem projektowym,

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – www.spoleczna.pl ; www.dpf.spoleczna.pl

tel do biura projektu 42 664 22 78

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Erasmus+”. Projekt i jego treść odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.