ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE "WIELOKULTUROWOŚĆ W EDUKACJI"

« wróć

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE O WIELOKULTUROWOŚCI W EDUKACJI

 

Czy polska szkoła/przedszkole przygotowane są do wielokulturowości? Czy nauczyciele dostają odpowiednie wsparcie w pracy z dziećmi z różnych kultur? Jak powinniśmy przygotowywać dzieci do życia we współczesnym świecie, który przecież staje się coraz bardziej różnorodny kulturowo?

 

Na te i inne pytania postaramy się razem znaleźć odpowiedź w czasie szkolenia organizowanego w ramach międzynarodowego projektu „SZKOŁY WIELOKULTUROWE”.

 

23 PAŹDZIERNIKA 2017r. (pn) w godz. 11:00-15:00

w  Społecznej Akademii Nauk w ŁODZI, ul. Kilińskiego 98.

 

Obok dyskusji i warsztatów przedstawione zostaną rezultaty projektu, których zadaniem jest wsparcie nauczycieli w pracy z uczniami z różnych kultur. Projekt, obok gotowych narzędzi, w tym praktycznego podręcznika do pracy w klasie wielokulturowej, który będzie można otrzymać do rąk własnych na spotkaniu, zakłada także powstanie grupy wsparcia nauczycieli. Dzięki łatwym narzędziom internetowym będzie można wymieniać doświadczenia z własnej pracy oraz podpatrzeć jak to robią inni. Dodatkowo uczestnicy otrzymają bezpłatny dostęp umożliwiający udział odpowiedniej dla Państwa chwili, w certyfikowanym kursie on-line dotyczącym pracy w klasie wielokulturowej.

 

Zapraszamy:

  • Nauczycieli szkolnych i przedszkolnych oraz opiekunów zainteresowanych doskonaleniem umiejętności pracy w środowisku wielokulturowym,
  • Innych pracowników szeroko pojętej oświaty,
  • Przedstawicieli władz oświatowych, Kuratoriów oświaty, którzy chcieliby poznać sposoby radzenia sobie z klasą wielokulturową,
  • Studentów kierunków nauczycielskich,
  • Rodziców i wszystkich zainteresowanych pracą w środowisku wielokulturowym, nie tylko w szkole.

Oferujemy:

  • Podręcznik do pracy w szkole wielokulturowej
  • Możliwość zapisania się do platformy internetowej wymiany doświadczeń (grupa wsparcia)
  • Bezpłatny dostęp do certyfikowanego kursu samodzielnego uczenia się, opartego na metodzie projektowo-problemowej
  • Zapoznanie z pozostałymi rezultatami projektu, w tym zbiorem dobrych praktyk pracy w klasie wielokulturowej zebranych w 6 krajach europejskich.

 

Spotkanie poprowadzi dr Adam Gogacz z Instytutu Pedagogiki Społecznej Akademii Nauk – współautor projektu, wieloletni nauczyciel akademicki zaangażowany w pracę dydaktyczną i wychowawczą, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów wielokulturowości.

 

Oprócz doświadczeń i miłej atmosfery współpracy oferujemy unijne certyfikaty uczestnictwa.

 

REJESTRACJA ON-LINE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdV6rfzR-UdpMCAtxSVRVa5LfKhsucN3SRjiRmZCLAWy7fQTg/viewform

 

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

AGENDA SZKOLENIA 

 

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://www.multicultural-schools.eu/pl/

 

Z poważaniem,

Marta Kędzia

koordynator projektu „WIELOKULTUROWE SZKOŁY” wraz z zespołem projektowym,  

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – www.dpm.spoleczna.pl

 

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/spoleczna.dpm/

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie). Projekt i jego treść odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autorów i Komisja Europejska ani Narodowa Agencja nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

 


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus