Zaproszenie do udziału w specjalnej platformie dla nauczycieli pracujących z uczniami z różnych kultur.

« wróć

Dobre rady – zawsze w cenie!  W szczególności w pracy nauczycielskiej.

Czasem rozwiązania, zwłaszcza te dotyczące szczególnych przypadków są proste i już wypracowane przez innych. Warto zatem wiedzieć, jak pracują inni i jak radzą sobie z problemami w pracy z uczniami wielokulturowymi.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnej platformie dla nauczycieli pracujących z uczniami z różnych kultur. Dzięki uczestnictwu w polskojęzycznej grupie dyskusyjnej mogą Państwo wymieniać doświadczenia, podpatrywać metody stosowane przez innych, samemu pochwalić się dobrymi praktykami. Dotyczy to zresztą nie tylko pracy z klasą wielokulturową, bowiem często mamy w klasie dzieci po prostu z różnych środowisk i metody stosowane w klasie wielokulturowej mogą z powodzeniem być użyte w każdej różnorodnej klasie.

 

Dodatkowo macie Państwo możliwość bezpłatnego skorzystania z materiałów gotowych do pracy, z rad umieszczonych w podręczniku dla nauczycieli (nie zawierającym tony teorii!), czy z certyfikowanego kursu do samokształcenia, opartego na metodzie problemowej.

 

Jedyne co trzeba zrobić, to: zarejestrować się na platformie (można połączyć swoje konto z tym utworzonym na Facebook’u), oraz zaglądać na forum wówczas, gdy będziecie Państwo chcieli rozwiązać konkretny problem, albo po prostu będziecie mieli chwile, aby zobaczyć o czym aktualnie dyskutujemy.

 

Oferujemy narzędzia, które:

 

  1. Nie są zaśmiecone łańcuszkami, memami, informacjami o tym co kto jadł na deser (jak w przypadku Facebooka)
  2. Nie są ograniczane do ilości znaków jak w SMS i pozwalają na pełne wyrażenie myśli, a nie na ciąganie za słowa (jak Twitter)
  3. Nie zawierają mnóstwa teorii, którymi polski nauczyciel ma i tak zapchaną do granic głowę
  4. Pozwalają uczyć się samodzielnie, wtedy, kiedy mamy na to czas i chwilę spokoju (choć wiemy, jak ciężko o spokój w zawodzie nauczyciela
  5. Zbierają w jednym miejscu wszystko co przydać się może w codziennej pracy, bez godzinnego szperania w internecie w celu zdobycia odpowiedniego materiału do pracy w środowisku wielokulturowym.

 

Zapraszamy!

 

Zespół projektu „WIELOKULTUROWE SZKOŁY”

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – www.dpm.spoleczna.pl  (kontakt: Marta Kędzia, tel: 42 6642278)

https://www.facebook.com/spoleczna.dpm/

 

Więcej informacji w najnowszym biuletynie: 

http://mailchi.mp/da4ec623921b/msc_4th-newsletter_pl?e=6310fbb43a


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus