Zakończenie projektu EUFORIA 2

« wróć

Projekt EUFORIA 2 zajmujący się szkolną edukacją filmową w dobiegł końca.


Podczas prac nad projektem uczniowie współpracujących z SAN szkół zrealizowali krótkie filmy dokumentalne. W tym roku tematem przewodnim filmów była migracja, podróż, poczucie wyobcowania, doświadczenie obcych kultur itp. Wydarzeniem wieńczącym projekt był konkurs młodzieżowych dokumentów, zorganizowany przez zespół Thessaloniki International Film Festiwal, koordynatora projektu. Zaprezentowano na nim filmy z Grecji, Węgier i Polski.

Reprezentanci każdego z krajów stanęli do konkursu, który wyłonił krajowych laureatów.

Polski film, nagrodzony Euforia Digital Short Award to film ASMA, zrealizowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Uczniowie pracujący na filmem to: Karolina Adamczyk, Weronika Mielnik, Patrycja Trzcinka, Klaudia Pańczak, Natalia Łajszczak, Aleksandra Kubiak, Natalia Kazulak, Asma Saeid, Anna Owczarek. Film zmontowali Agata Cierniak i Maksymilian Bieńkowski, a całą pracę swoją wiedzą i umiejętnościami wspierali p. Aleksandra Sikora i p. Paweł Jóźwiak-Rodan.


Prace naszych młodych współpracowników możecie podziwiać po linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCDtbmSf6t2aI8HC1ITaaqDw
 
Laureatom gratulujemy! Dziękujemy bardzo za udział w projekcie EUFORIA 2 zarówno uczniom, jak i nauczycielom oraz opiekunom merytorycznym prac filmowych. Mamy nadzieję do zobaczenia!


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus