Wizyta Studyjna projektu DUALEDU

W pierwszym dniu wizyty gości z Serbii w Łodzi Społeczna Akademia Nauk organizuje seminarium służące prezentacji dobrych praktyk oraz wymianie doświadczeń dotyczących prowadzenia studiów wyższych we współpracy z pracodawcami.

W seminarium wezmą udział prelegenci z polskich uczelni realizujących kształcenie dualne oraz przedstawiciele firm współuczestniczących w tego rodzaju programach kształcenia.

Z kolei Społeczna Akademia Nauk zaprezentuje swój model upraktyczniania kształcenia poprzez współpracę z biznesem, prezentując nową specjalność na Logistyce „Koordynator Pojazdów Autonomicznych” oraz omawiając model projektów dyplomowych realizowanych przez studentów w przedsiębiorstwach na przykładzie Capstone Projects przygotowywanych w ramach studiów Clark University.

W drugim dniu wizyty goście z Serbii odwiedzą Zakład Produkcyjny Hortex w Skierniewicach. Goście poznają praktyczne aspekty projektów studenckich opracowywanych i implementowanych w zakładach pracy.

Przedstawienie serbskim akademikom zarówno teoretycznych aspektów studiów dualnych w Polsce, jak i praktycznych przykładów tego rodzaju oferty dla studentów, umożliwi zgromadzenie doświadczeń przydatnych w tworzeniu rozwiązań prawnych i systemowych dla serbskiego systemu szkolnictwa wyższego.