Warsztaty z projektu MENTORme w Valladolid

« wróć

W dniach 27.06-01.07 studentki SAN, uczestniczyły w treningu C1 w ramach programu MENTORme: promowanie integracji społecznej osób z mniejszymi szansami poprzez rozwój programu mentorskiego dla studentów uczelni wyższych.

 

Warsztaty miały na celu przetestowanie działania platformy e-learningowa oraz zaprezentowanie programu szkoleniowego, który również jest jednym z rezultatów projektu.

 

Studenci z Polski, Niemiec, Cypru, Grecji oraz Hiszpanii aktywnie uczestniczyli w warsztatach poświęconych świadomości kulturowej, rozwijali kompetencje miękkie oraz umiejętności językowe. Uczestnicy przeprowadzili wiele ciekawych dyskusji m.in. o możliwościach osobistego włączenia się w realizację celów zrównoważonego rozwoju, wyznaczonych przez ONZ.

 

Czwartkowe przedpołudnie uczestnicy warsztatów spędzili w Asociación Pajarillos Educa- ośrodku świadczącym pomoc, organizującym warsztaty i projekty dla dzieci zagrożonych wykluczeniem. Pracownicy socjalni i wolontariusze poprzez zajęcia teatralne, naukę szycia, korepetycje z języków obcych, mentoring, zajęcia sportowe i inne aktywności pomagają dzieciom oraz młodzieży stać się częścią społeczeństwa.

 

W spotkaniu wzięli udział podopieczni i pracownicy oraz pomysłodawca projektu i jednocześnie dyrektor ośrodka pan Alberto Rodríguez, który z pasją opowiedział o swojej pracy, wyzwaniach i problemach, z którymi mierzą się na co dzień, ale także odniesionych sukcesach.

Tygodniowe warsztaty zakończyło uroczyste wręczenie certyfikatów. Uczestnicy podkreślali, że wracają do domu zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę i umiejętności praktyczne, z głowami pełnymi pomysłów.

 

Więcej informacji na stronie projektu: https://mentorme-programme.eu/pl/


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus