Szkolenie projektu Tempus PACT w Armenii

Projekt programu Tempus pt: "PACT: Szkolenie z tworzenia projektów dla młodych akademików z rejonu Kaukazu" pomaga w zbudowaniu zaplecza w kaukaskich uniwersytetach, dzięki któremu ich pracownicy będą potrafili realizować strategiczne projekty międzynarodowe.

Jednym z etapów prac nad projektem są sesje szkoleniowe face-to-face przeprowadzone przez jednego partnera europejskiego w kraju partnera z regionu Kaukazu.

Właśnie taka 3 dniowa sesja szkoleniowa miała miejsce w dniach 14, 15 i 16 maja br. w Erewaniu, stolicy Armenii.
Partnerem szkolącym, a właściwie nadzorującym sesje szkoleniowe była Społeczna Akademia Nauk z Łodzi, natomiast uczestnikami szkolenia byli młodzi pracownicy Państwowego Uniwersytetu w Erewaniu oraz pracownicy Urzędu Miasta.

Szkolenie poświęcone było planowaniu, tworzeniu o ocenie projektów, a trenerami były osoby, które wcześniej przygotowano do tej roli, natomiast partnerzy ze Społecznej Akademii Nauk pełnili rolę facilitatorów, osób wspomagających proces szkoleniowy i proces uczenia się.