Szkolenie dla trenerów kształcenia i szkolenia zawodowego w ramach projektu 3D4DEAF

« wróć

W dniach 17-21 czerwca 2024 r. Emphasys Center było gospodarzem programu doskonalenia zawodowego trenerów kształcenia i szkolenia zawodowego w ramach projektu  Erasmus + 3D4Deaf - Promowanie transformacji cyfrowej i innowacji społecznych w kształceniu i szkoleniu zawodowym w celu lepszego dostępu niesłyszących uczniów do rynku pracy!

19 trenerów, nauczycieli, specjalistów i osób niesłyszących z Polski, Hiszpanii, Włoch, Grecji i Cypru wzięło udział w szkoleniu, aby zaprezentować, przetestować i przeanalizować wszystkie wyniki i działania opracowane w ramach projektu w celu integracji programu 3D4DEAF w szkołach.

Podczas szkolenia uczestnicy:

  • zaprezentowali pakiet edukacyjny opracowany dla dwóch modułów, technologii 3D i przedsiębiorczości społecznej, w sumie 8 tematów;
  • zorganizowali praktyczne warsztaty dla 8 tematów;
  • zaprezentowali opracowane narzędzia cyfrowe, interaktywną platformę edukacyjną, aplikację mobilną i grę AR

Przedstawiono także metodologię 3D4DEAF dla profesjonalistów wraz z wytycznymi i instrukcjami dotyczącymi korzystania z programu 3D4DEAF w szkołach.


Grupa odwiedziła również Szkołę dla Głuchych w Nikozji. Podczas wizyty zespół dostarczył odpowiednie materiały edukacyjne dla szkoły, przyczyniając się w ten sposób do dalszego rozwoju edukacji włączającej.

Szkolenie było wspaniałą okazją do eksperymentowania z nowymi technologiami 3D w celu ułatwienia nauki osobom niesłyszącym, wspierania współpracy z ekspertami i uczestnikami z całej Europy oraz tworzenia innowacyjnych i integracyjnych modeli edukacyjnych.


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus