Szkolenia w ramach projektu INTO

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie pt: "Mentoring i jego narzędzia międzykulturowe wspierające integrację migrantów w szkołach", realizowane w ramach unijnego projektu Comenius –INTO o tym samym tytule.

Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, pedagogów, trenerów i profesjonalistów/wychowawców pracujących w szkołach średnich.
W trakcie szkolenia dowiedzą się, jak skutecznie wprowadzić model mentora międzykulturowego do środowiska szkolnego, w jaki sposób dobierać i udzielać wsparcia uczniom, którzy chcieliby pełnić tę rolę. Mentoring może być skutecznym narzędziem wsparcia w sytuacji, gdy uczniowie (również pochodzący z zagranicy, szczególnie nowo przybyli), mają trudności osobiste lub trudności w nauce, bądź zamierzają porzucić szkołę. Mamy nadzieję, że nasze szkolenie przyczyni się do promocji międzykulturowego nauczania rówieśniczego w szkołach średnich, zmotywuje młodych ludzi, którzy mają korzenie międzykulturowe, by przyjęli rolę asystenta-mentora kolegów pochodzących z zagranicy, wspierali ich w nauce i integracji społecznej.
Na szkolenie składa się 5 modułów (ok. 3 godziny każdy).
Osoby, które wezmą udział w szkoleniu otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

Termin: 25 i 26 maja 2015, w godz. 9.00-16.00

Prowadząca szkolenie: Zuzanna Rejmer, psycholożka międzykulturowa, trener, od 2004r, pracuje z młodymi i dorosłymi uchodźcami koordynując i realizując projekty wspierające ich proces integracji w Polsce; szkoli Polaków pracujących w międzykulturowych zespołach oraz osoby pracujące z cudzoziemcami (m. in. doradców zawodowych, nauczycieli).

Miejsce:
Łódź, Społeczna Akademia Nauk
ul. Gdańska 121, sala M1

Podczas szkolenia jego uczestnicy zapoznają się z tłem teoretycznym, poznają metodologię niezbędną do przeprowadzania pilotażu i wprowadzenia modelu mentora międzykulturowego w szkołach.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres:
szkolenia-dpf@spoleczna.pl
mkurzawa@spoleczna.pl
lub pod numerem: 42/664 22 78

Zgłosznie przyjmowane są do dnia 20 maja 2015

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, koszty przejazdu i zakwaterowania pokrywa uczestnik.