Projekt WELLVET: grupy fokusowe

Projekt WELLVET, który zajmuje się kwestią, w jaki sposób dobry stan zdrowia i samopoczucie emocjonalne (dobrostan psychofizyczny) uczniów wpływa na ich wyniki w nauce i rozwój kompetencji społecznych, jest obecnie na etapie badań jednej z grup docelowych.

W ciągu ostatnich tygodni, podczas serii spotkań (grup fokusowych) z naszym partnerami stowarzyszonymi, staraliśmy się dowiedzieć, jakie narzędzia, kompetencje i wiedza byłyby potrzebne nauczycielom, aby potrafili poprawić dobrostan psychofizyczny swoich uczniów.
Pytaliśmy, jakich umiejętności im brakuje, aby potrafili skutecznie wspierać swoich uczniów w ich rozwoju.

Zebrane informacje posłużą do opracowania głównego rezultatu projektu, szkolenia on-line, które pomoże nauczycielom wzbogacić wykształcenie zawodowe o umiejętności bycia mentorem, który udziela swoim uczniom holistycznego wsparcia dotyczącego zdrowych nawyków żywieniowych, aktywnego trybu życia, higieny umysłowej i emocjonalnej oraz przeciwdziałania nałogom i szkodliwym zachowaniom.

Partnerzy projektu:
Evolve Education – UK