PO SEMINARIUM INFORMACYJNYM PROJEKTU NEUROANDRAGOGIKA PRZECIW WYKLUCZENIU

W połowie października br.  w odbyłoy się Seminaria Informacyjne projektu Neuroandragogika przeciw wykluczeniu, którego gospodarzem była Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, koordynator projektu.

Seminaria było okazją do wysłuchania wykładu merytorycznego koordynatora projektu, w jaki sposób neuronauki mogą pomagać w edukacji osób dorosłych, szczególnie z grup defaworyzowanych, jak również do spotkania z uczestniczką treningów pilotażowych, która przeprowadziła szkolenia z przedstawicielami jednej z grup docelowych projektu.

Zaprezentowano również główne rezultaty projektu, m.in.

• Program szkolenia dla nauczycieli i edukatorów osób dorosłych: „Neuroandragogika w kształceniu dorosłych zagrożonych wykluczeniem wraz z platformą szkoleniową;
  • Materiały dydaktyczne dla nauczycieli i edukatorów „Neuroandragogika w kształceniu dorosłych zagrożonych wykluczeniem”
  • Publikację, zawierającą rekomendacje dla szkoleniowców pt: Neuroandragogika przeciw wykluczeniu. Strategie, rekomendacje, dobre praktyki

Więcej informacji o projekcie i jego rezultatach można znaleźć na stronie internetowej: www.neuroandragogy.eu lub na stronie www.dpm.san.edu.pl