Mobilność szkoleniowa projektu LEXIS: Szkolenie trenerów - Przygotowanie do opracowania PLANU DZIAŁANIA DLA SZKÓŁ

W dniach 5-9 lutego na Cyprze odbyło się szkolenie dla nauczycieli języka angielskiego oraz ekspertów językowych. Gospodarzem wydarzenia jest Emphasys Center. Intensywny międzynarodowy kurs doskonalenia zawodowego ma na celu wspieranie nauczycieli i specjalistów w zdobywaniu niezbędnych umiejętności, wiedzy i postaw w zakresie:
  • metodologii nauczania (CLIL),
  • potrzeb dzieci z dysleksją,
  • nowych narzędzi cyfrowych,
  • wykorzystania programu Scratch w tworzeniu gier 2D do nauczania języka angielskiego.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznali się z materiałami i narzędziami wypracowanymi w projekcie: platformą e-learningową, interaktywnym narzędziem, bankiem dobrych praktyk, a także modułowym kursem doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Uczestniczyli także w spotkaniach z praktykami, podczas których zapoznali się z zastosowaniami metodologii CLIL oraz możliwościami zastosowania terapii mowy w nauczaniu języków obcych. Instytucja goszcząca zorganizowała również warsztaty SCRATCH dla nauczycieli, aby mogli dowiedzieć się, jak tworzyć bardziej interaktywne zajęcia dla uczniów.