Mobilność szkoleniowa projektu BeAusome

« wróć

W dniach 27-31 maja 2024 w Nikozji na Cyprze odbyła się mobilność dla moderatorów projektu BEAUSOME, podczas której trenerzy z Polski, Portugalii, Grecji i Cypru szkolili się w zakresie materiałów, zasobów i narzędzi opracowanych w celu wspierania integracji dzieci z autyzmem. Gospodarzem spotkania było Emphasys Center.

 

Podczas szkolenia zaprezentowano wszystkie narzędzia - platformę, narzędzie do mapowania, bibliotekę zasobów i kurs modułowy.

Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach grupowych, aby opracować własne historie społeczne, przydatne narzędzie pomagające dzieciom z autyzmem zrozumieć normy społeczne i nauczyć się odpowiednio komunikować z innymi.

 

Mobilność była również świetną okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk! Facylitatorzy odwiedzili siedzibę Szkoły Specjalnej w Nikozji i spotkali się z panem Steliosem Asproftasem, przedstawicielem stowarzyszenia rodziców dzieci z autyzmem „ΜΑΖΙ”.

 

Głównym punktem szkolenia było przetestowanie gier VR, które będą wykorzystywane jako główne narzędzie do rozwijania kluczowych umiejętności społecznych i życiowych dzieci z autyzmem.

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności projektu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus