MEDIA EDUCATION IN ACTION

To finansowane z programu Kreatywna Europa MEDIA  wydarzenie ma kształt ponadnarodowego forum, miejsca do dyskusji na temat polityki i innowacyjnych rozwiązań dotyczących umiejętności wykorzystania z mediów w edukacji.
Organizatorem Konferencji jest Thessaloniki International Film Festival, we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk (Polska) i Laterna Magica (Węgry).

Podczas jednodniowej konferencji spotka się znakomita grupa specjalistów zajmujących się filmem i mediami, reprezentująca trzy kraje partnerskie (Grecję, Polskę i Węgry). Podzielą się spostrzeżeniami, rozpoznają najbardziej skuteczne narzędzia i metody pracy, wymienią pomysłami i opiszą przykłady działań zakończonych powodzeniem na polu edukacji medialnej.
Konferencja jest skierowana do odbiorców, którzy chcą dowiedzieć się, jaka „cyfrowa przyszłość” czeka nasze dzieci, w jaki sposób funkcjonuje Digital Story Teling, a także w jaki sposób włączyć media w edukację i jak powinna wyglądać edukacja medialna dzieci i młodzieży.