Konferencja "Po nitce do kłębka: Rozwój przemysłu kreatywnego"

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Po nitce do kłębka: Rozwój przemysłu kreatywnego” organizowaną w ramach projektu Erasmus+ Discover New Fashion World, która odbędzie się   22 sierpnia 2019r w budynku Społecznej Akademii Nauk przy ul. Kilińskiego 98 w Łodzi.

Konferencja skierowana jest dla osób pracujących oraz właścicieli firm w branży kreatywnej, przedsiębiorców w dziedzinie mody, nauczycieli ze szkół plastyczno-artystycznych, trenerów szkoleniowych, pracowników inkubatorów przedsiębiorczości i osób  zainteresowanych tematyką projektu.

W ramach wydarzenia uczestnicy:

• Zapoznają się z wynikami badań dotyczącymi rozwoju przemysłów kreatywnych w krajach partnerskich projektu (Turcja, Polska, Hiszpania, Rumunia, Włochy, Austria)
  • Poznają wybrane dobre praktyki z krajów partnerskich projektu
  • Będą mieli okazję zaznajomić się z tematyką przewodnika do internacjonalizacji biznesu
  • Przyjrzą się innowacyjnej metodologii szkolenia służącej tworzeniu modelu szkolenia z zakresu danej dziedziny (np. zarządzanie biznesem)
  • Wezmą udział w warsztacie nt. budowania konkurencyjności marki w dobie internacjonalizacji prowadzonym przez mgr Katarzynę Staniszewską
  • Będą mieć nieocenioną okazję do networkingu podczas przerw kawowych i lunchu

Na konferencji wystąpią także przedstawiciele Art Inkubatora, którzy zaprezentują własne działania promujące rozwój przemysłu kreatywnego.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa w konferencji i warsztatach. Osoby zainteresowane będą mogły otrzymać dostęp do zaprezentowanych materiałów drogą mailową.

Budowanie konkurencyjności marki w dobie internacjonalizacji

Na warsztacie poznają Państwo elementy marketingu-mix oraz strategie i narzędzia z niego wynikające, dające możliwość budowania przewagi konkurencyjnej na rynkach międzynarodowych.  Podczas planowania ekspansji międzynarodowej, jednym z kluczowych elementów jest analiza otoczenia organizacji.

W ramach warsztatów, podjęta zostanie dyskusja oraz praktyczne zajęcia grupowe umożliwiające start w strategicznym myśleniu o rozwoju własnej firmy.

W trakcie warsztatu zostaną poruszone następujące aspekty:

1. Marketing mix – co to? Na czym polega?
  2. Produkt – strategie produktu
  3. Cena – strategie cenowe
  4. Promocja – narzędzia promocji, e-commerce
  5. Dystrybucja – kanały dystrybucji: wady zalety
  6. Otoczenie organizacji

Warsztat poprowadzi mgr Katarzyna Staniszewska, absolwentka Politechniki Łódzkiej, doktorantka i wykładowca Społecznej Akademii Nauk.

Zapisów można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy do 21 sierpnia 2019r.

Lista miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

Formularz zgłoszeniowy

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Koszty dojazdu/zakwaterowania pokrywa uczestnik.

Pełna agenda konferencji do pobrania w PDFie poniżej.

Miejsce konferencji: Społeczna Akademia Nauk, ul. Kilińskiego 98, Aula A0

Osoba kontaktowa: