Konferencja finalna projektu Solvinc

« wróć

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, ze w dniu 08.10.2020r odbyła się międzynarodowa konferencja w formule on-line pod tytułem:  „Doświadczenia płynące z szoku kulturowego - wyzywania stojące przed studentami zagranicznymi: pozytywne podejście do radzenia sobie z różnicami kulturowymi poprzez tworzenie powiązań z lokalną społecznością akademicką”. poświęcona nowoczesnym narzędziom i technologiom wspomagającym radzenie sobie z konfliktami międzykulturowymi w środowisku akademickim.

 

To wydarzenie było punktem kulminacyjnym 2-letniej współpracy w ramach projektu: Erasmus+ Solvinc - Solving intercultural conflicts with international students realizowanego pomiędzy partnerami z Polski, Austrii, Niemiec, Portugalii i Francji. Podczas konferencji partnerstwo zaprezentowało wszystkie rezultaty intelektualne wypracowane w ramach projektu, jak również odbyły się warsztaty poświęcone różnych międzynarodowym wydarzeniom akademickim oraz dyskusja panelowa na temat szoku kulturowego i jego wielowarstwowych implikacji. Nasz gość specjalny: Prof. Łukasz Sułkowski ze Społecznej Akademii Nauk zaprezentował ciekawy wykład na temat paradygmatów zarządzania międzykulturowego z perspektywy szkolnictwa wyższego.

 

Konferencja była prowadzona w języku angielskim co pozwoliło na udział wielu międzynarodowych gości. W imieniu Społecznej Akademii Nauk – koordynatora projektu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za uczestnictwo w konferencji, a w szczególności całemu konsorcjum za owocną współpracę. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.solvinc.eu


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus