Konferencja finalna projektu MFClubs

« wróć

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, ze w dniu 21.09.2020r odbyła się międzynarodowa konferencja w formule on-line pod tytułem: „Wielojęzyczność w XXI wieku - promowanie dziedzictwa językowego i kulturowego Europy wśród rodzin wielokulturowych” poświęcona nowoczesnym narzędziom i technologiom wspomagającym potrzeby rodzin wielojęzycznych w zakresie nauki języków i wspierania ich w społeczeństwach europejskich.

 

To wydarzenie było punktem kulminacyjnym 3-letniej współpracy w ramach projektu: Erasmus+ Multilingual Families Clubs – Promoting Linguistic & Cultural Treasure of Europe realizowanego pomiędzy partnerami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Szwajcarii. Podczas konferencji partnerstwo zaprezentowało wszystkie rezultatu intelektualne wypracowane w ramach projektu, jak również odbyła się dyskusja panelowa na temat dobrych praktyk oraz wyzwań jakie stoją przed rodzinami wielojęzycznymi w społeczeństwie wielokulturowym, jak również nasi goście zaprezentowali ciekawe wykłady na temat zjawiska wielojęzyczności na świecie oraz umiejętności wielopłaszczyznowego radzenia sobie w sytuacji wychowania dzieci posługujących się więcej niż jednym językiem.

 

Konferencja była prowadzona w języku angielskim co pozwoliło na udział wielu międzynarodowych gości. W imieniu Społecznej Akademii Nauk – koordynatora projektu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za uczestnictwo w konferencji, a w szczególności całemu konsorcjum za owocną współpracę.

 

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: http://www.multilingualclubs.eu

Całe wydarzenia można obejrzeć na naszym projektowym kanale na You Tubie: https://www.youtube.com/watch?v=QMbR_0SSCz0

 


Erasmus
Europa dla obywateli
Visegrad
Media
Tempus