INCLUVET: Spotkanie w Suresnes pod Paryżem.

W dniach 10-11 kwietnia w Suresnes pod Paryżem odbyło się spotkanie partnerów międzynarodowego projektu „INCLUVET. Promocja włączania edukacji przez praktykę zawodową (WBL) osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez wyposażanie nauczycieli kształcenia specjalnego zawodowego oraz mentorów w innowacyjne narzędzia i metody” realizowanego w ramach programu Erasmus +.

Miejscem spotkania była siedziba organizacji INSHEA www.inshea.fr, która jest pierwszą we Francji publiczną instytucją zajmującą się kompleksowo edukacją zawodową oraz integracją społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnością oraz specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podczas spotkania omawiano wyniki badań przeprowadzonych w krajach partnerskich, dotyczących uwarunkowań i problemów związanych z włączaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną na rynek pracy. Głównym celem spotkania było opracowanie zawartości merytorycznej przygotowywanych przez partnerów produktów projektu: materiałów szkoleniowo-metodycznych (przewodników i podręczników) dla nauczycieli kształcenia zawodowego (VET), szkoleniowców oraz mentorów  pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną z wykorzystaniem metody WBL oraz pracodawców i innych osób towarzyszących uczniom w procesie kształcenia i zdobywania praktyki zawodowej.