Finałowe spotkanie partnerskie projektu e-Teach

1 lutego na Vrije Universiteit Brussel odbyło się ostatnie międzynarodowe spotkanie w ramach projektu e-Teach. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy ze wszystkich instytucji partnerskich, w tym Społecznej Akademii Nauk, Canakkale Onsekiz Mart University, Baltic Education Technology Institute, Lucian Blaga University of Sibiu i University of Helsinki.

Ostatnie międzynarodowe spotkanie było kluczowym momentem dla projektu E-Teach, oznaczającym kulminację najważniejszych etapów i pomyślne osiągnięcie jego celów. Uczestnicy zaangażowali się w kompleksowy przegląd punktów z poprzednich sesji. Spotkanie podkreśliło również znaczenie szczegółowej dokumentacji i raportowania wydarzeń upowszechniających, podkreślając potrzebę szczegółowej ewidencji, w tym liczby uczestników, zaangażowanych instytucji i formularzy oceny. Ponadto spotkanie dało możliwość omówienia i wyjaśnienia wkładu partnerów w opracowanie raportu upowszechniającego, podsumowania projektu i zapewnienia jakości. Spotkanie zakończyło się dyskusją partnerów i podsumowaniem rozwoju projektu E-teach, jego postępów i współpracy.

Po południu zarówno partnerzy E-Teach, jak i członkowie LEAD Academic Network spotkali się, aby wspierać dialog na temat innowacji akademickich. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania LEAD Academic Network i jej ambitnego planu na 2024 r., a następnie odbyła się angażująca sesja networkingowa z udziałem europejskich i chińskich liderów akademickich, którzy przedstawili swoje instytucje, zainteresowania badawcze i bieżące projekty. Sesja ta sprzyjała bogatej wymianie pomysłów i możliwości współpracy ponad granicami. Najważniejszym punktem spotkania był panel poświęcony cyfrowemu przywództwu akademickiemu, moderowany przez prof. Chang Zhu, w którym uczestniczyła grupa ekspertów dzielących się swoimi poglądami na temat wyzwań ery cyfrowej i możliwości przywództwa w środowisku akademickim.