Czwarte spotkanie partnerskie projektu smartAInnovators

23 maja partnerzy projektu SmartAinnovators: Promoting AI-driven digital transformation and innovation in VET Schools for social change and better skills match with the labour market spotkali się w Serbii na kolejnym spotkaniu partnerskim. Konsorcjum gościło w Srednja skola za informacione tehnologije w Belgradzie.

Na spotkaniu podsumowano dotychczas wypracowane rezultaty: raport blueprint, w ramach którego partnerzy przeprowadzili grupy fokusowe, opracowali infografiki oraz przewodnik po transformacji cyfrowej oraz właśnie dokończony pakiet edukacyjny, w ramach którego opracowano ramy kompetencyjne, materiały dla nauczycieli, materiały dydaktyczne oraz praktyczne scenariusze zadań związanych ze sztuczną inteligencją i systemem Unity. Już wkrótce uruchomiona zostanie także platforma e-learningowa, prezentująca wspomniane wyżej materiały oraz aplikacja mobilna.

Kolejnym krokiem będzie użycie opracowanych materiałów w praktyce. Wkrótce w każdym kraju Partnerskim przeprowadzone zostaną szkolenia z nauczycielami i uczniami szkół zawodowych. Do współpracy zaproszeni zostaną także przedsiębiorcy i praktycy z sektora technologicznego. Uczestnicy szkoleń wezmą także udział w hackathonie, a najlepsi z nich będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu na Cyprze w kwietniu 2024.

Tradycyjnie na spotkaniu partnerzy podsumowali także zadania związane z bieżącym zarządzaniem projektem, upowszechnianie jego rezultatów oraz zapewnieniem jakości. Zaplanowano kolejne kroki i zadania na najbliższe tygodnie.

Zapraszamy do śledzenia aktualności projektu na stronie internetowej oraz na Facebooku