AWARE spotkanie online

12 lutego partnerzy projektu AWARE- Zwiększanie świadomości lękowej w szkolnictwie wyższym podczas (po) pandemii Covid-19, na comiesięcznym spotkaniu online podsumowali bieżące aktywności i zaplanowali kolejne kroki w realizacji projektu. Na przełomie stycznia i lutego partnerzy konsultowali treści podręcznika podnoszenia świadomości zdrowia psychicznego w szkolnictwie wyższym z ekspertami w zakresie zdrowia psychicznego oraz kluczowymi interesariuszami - pracownikami uczelni, decydentami społecznymi, studentami w celu zapoznania się z dokumentem. 27 osób ze wszystkich krajów partnerskich podzieliło się swoimi uwagami. Partnerzy przygotowali raport z ewaluacji oraz nanieśli sugerowane zmiany w treści dokumentu. Obecnie partnerzy przystępują do tłumaczenia podręcznika.
Przedmiotem ożywionej dyskusji podczas spotkania był także kolejny rezultat projektu, w którym powstanie platforma e- learningowa dedykowana kadrze akademickiej, a także przeprowadzone zostaną szkolenia podnoszące wiedzą i umiejętności kadry akademickiej z zakresu troski o zdrowie psychiczne. Ostatnim etapem realizacji tego rezultatu będą zajęcia ze studentami.
Tradycyjnie na spotkaniu omówiono także kwestie zarządzania projektem, upowszechniania jego rezultatów oraz zapewnienia jakości.