AWARE spotkanie online

7 listopada konsorcjum projektu AWARE - Zwiększanie świadomości lękowej w szkolnictwie wyższym podczas (po) pandemii Covid-19 odbyło kolejne spotkanie online w celu podsumowania dotychczas zrealizowanych prac oraz omówienia kolejnych zadań. Partnerzy finalizują Podręcznik podnoszenia świadomości zdrowia psychicznego. Dokument zawierał będzie podstawowe informacje dotyczące dbania o zdrowie psychiczne oraz praktyczne wskazówki, jak rozpoznać stany lękowe i jak sobie z nimi radzić. Partnerzy przedstawią także wytyczne dotyczące tworzenia bezpiecznego środowisk nauczania oraz podnoszenia świadomości w zakresie zdrowia psychicznego studentów w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Kolejnym krokiem będzie przeprowadzenie wewnętrznej ewaluacji oraz konsultacja treści z ekspertami w zakresie zdrowia psychicznego oraz kluczowymi interesariuszami - pracownikami uczelni, decydentami społecznymi, studentami w celu zapoznania się z dokumentem i podzieleniem się uwagami.

Zachęcamy do obserwowania profili projektu na Facebooku oraz Linkedinie oraz zapoznania się ze stroną internetową, która jest dostępna w języku angielskim oraz wszystkich językach partnerów projektu.